Šunka Jamón Serrano

Šunka Jamón Serrano
02.03.10 12:44:06

Ochutnajte výbornú španielskú šunku Jamón Serrano, ktorá  je vyrobená  originálnou španielskou receptúrou z najlepšieho bravčového mäsa. Okrem mäsa, ktoré je samozrejme základom, obsahuje šunka sol, bravčový tuk a dajaké tie konzervanty a potravinárske prísady.

Španiely konzumujú Jamón Serrano buď to ako ľahkú večeru, alebo namiesto syru ako pochutinu k poháru vína. K šunke sa najlepšie hodí čerstvé pečivo, ale môžete ju konzumovať i samotnú, nakoľko vďaka tenkým plátkom, na ktoré je nakrájaná, sa hodí ako malý kúsok tapas k vínu.

K Španielsku skrátka patrí jedinečná gastronómia a s ňou i Jamón Serrano. Podľa španielských gurmánov je tento malý zázrak najkvalitnejším produktom vyrobeným z bravčového mäsa. Jeho kvalitu určuje množstvo a zloženie tuku, ktoré priamo ovplivňujú šťavnatosť, vôňu i štruktúru tejto jedinečnej pochúťky. Šunka dozrieva 11 až 13 mesiacov v balení okolo 5,5 až 6,5 kilogramov. Pravá šunka Jamón Serrano je označená certifikátom E.T.G. „Jamon Serrano“. Určite si pri návšteve Španielska zájdite na pohár červeného či bieleho vína, pri ktorom si ju vychutnáte Jamón Serrano, tento jedinečný gastronomický zázrak vás určite okúzli.

Posledné zaujímavosti...

27.07.2012 Jazykové rozvrstvenie krajiny
24.01.2012 Požičovne automobilov
13.05.2011 Pláže a kúpanie

Naposledy v diskussi...

31.12.2011 Dovolenka v Španielsku
13.08.2011 Učte sa španielčinu v Španielsku!

Posledná fotografia...

Carretera
voda a príroda
zátoka
pláž
Ibiza