Požičovne automobilov

24.01.12 14:05:48

Požičovne automobilov nájdete vo Španielsku pomerne často. Bývajú označené ceduľou „Rent a car“. Najväčšie spoločnosti pôsobiace v tejto oblasti sú Avis, Hertz a Europcar. Na konkrétnu cenu sa budete musieť informovať na mieste. Ceny sa líšia hlavne podľa sezóny, ponuky a požiadavky, prípadne značky auta, kvality auta (stavu) a jeho vybavenie. Záleží taktiež na rozsahu poskytnutého servisu a dĺžke prenájmu. Iná bude cena, pokiaľ si požičiate automobil na pár hodín, iná zas v prípade týždenného prenájmu.

Auto vám bude zapožičané iba v prípade, že je vám viac ako 21 rokov, u motorky musíte byť dokonca starší 23 rokov. Vodičský preukaz musíte vlastniť minimálne 12 mesiacov, ďalej po vás budú požadovať cestovný pas a platobnú kartu. Platba kartou alebo v hotovosti je väčšinou požadovaná vopred.

Pred jazdou si skontrolujte  technický stav auta a podmienky zmluvy  -či je v cene poistenie, prípadne v akom rozsahu , či je v cene benzín, limit jazdených kilometrov apod.

Pokiaľ sa budete pohybovať skôr v mestách, potom nezabudnite, že modrou čiarou sú vyznačené parkovacie zóny s parkovacími automatmi. Žltá zóna značí zákaz parkovania a parkovať sa nesmie ani do 5 metrov od križovatky a proti smeru jazdy. Pozor na odtiahnutie vozidla – to sa vám môže pri nesprávnom parkovaní stať.

V Španielsku rovnako platí absolútny zákaz telefonovania pri šoférovaní. Pristihnutý šofér zaplatí na mieste pokutu od  500 € vyššie, v prípade nehody súvisiacej s telefonovaním prídete o vodičský preukaz.

Posledné zaujímavosti...

27.07.2012 Jazykové rozvrstvenie krajiny
24.01.2012 Požičovne automobilov
13.05.2011 Pláže a kúpanie

Naposledy v diskussi...

31.12.2011 Dovolenka v Španielsku
13.08.2011 Učte sa španielčinu v Španielsku!

Posledná fotografia...

Carretera
voda a príroda
zátoka
pláž
Ibiza