Pláže a kúpanie

Pláže a kúpanie
13.05.11 08:26:07

Ku Španielsku samozrejme neodlučiteľne patria pláže, ktoré sú v letoviskách doprevádzané jedinečnými promenádami, prípadne sú ohraničené hotelmi. Medzi samozrejmé vybavenie španielských pláží, patrí, alebo aspoň čo sa hlavných pláží týka, sprchy a toalety (nazývané v miestnom jazyku aseos, sanitarios prípadne baňos). Pre prípad úrazu býva priamo na plážach či v ich bezprostrednej blízkosti stanice prvej pomoci Cruz Roja alebo Centro Médico.

Španielske pobrežie pravdaže netvoria iba veľké pláže. Pre milovníkov súkromia a romantikov je tu aj veľa menších pláží, hlavne na Costa Brava. Tieto menšie pláže bývajú prístupné iba pešo alebo dokonca len lodičkou.

Asi vás neprekvapí, že na veľkých plážach sa za prenájom lehátok a slnečníkov platí mierny poplatok. Môžete si tu zakúpiť aj ďalšie služby či lekcie vodných športov, ako je windsurfing, potápanie či vodné lyže. Na väčšine pláží si môžete vypožičať aj čln, plavidiel je tu široká ponuka, výber je len na vás.

Plavčíci bývajú len na niektorých plážach, pravdaže hlavné bezpečnostné pravidlo by ste mali poznať - vyvesená červená vlajka  znamená zákaz kúpania.

Čo sa týka vybavenia, ktoré by ste si nemali doma zabudnúť, sú samozrejme plavky, sandále, slnečné okuliare a pokrývka hlavy. Samozrejmosťou sú aj opaľovacie prípravky. Avšak - sandále na pláž si môžete kúpiť aj na mieste, ponuka na promenáde býva široká.

Len pre úplnosť ešte pripomeňme, že kúpanie  a opaľovanie „hore bez“ sa vo Španielsku bežne toleruje, pre nudistov je ale vyhradených iba niekoľko označených pláží.

Posledné zaujímavosti...

27.07.2012 Jazykové rozvrstvenie krajiny
24.01.2012 Požičovne automobilov
13.05.2011 Pláže a kúpanie

Naposledy v diskussi...

31.12.2011 Dovolenka v Španielsku
13.08.2011 Učte sa španielčinu v Španielsku!

Posledná fotografia...

Carretera
voda a príroda
zátoka
pláž
Ibiza