Flamenco

Flamenco
05.11.08 13:57:29

Temperamentný a vášnivý tanec flamenco patrí neodmysliteľne k charakteristikám Pyrenejského poloostrova. Zrodil sa v 15. storočí v ohnivej Andalúzii na juhu Španielska. Prvými tanečníkmi boli cigáni, ale postupným rozširovaním flamenco prijalo prvky španielskej, židovskej, indickej a arabskej kultúry. Dnes sú bohaté sukne a havranie vlasy dievčat známe po celom svete.

Názov Flamenco v sebe ukrýva odlišné štýly. K ich vývoju došlo v rôznych kútoch sveta, preto rozoznávame krokové variáce pôvodom z Afriky, Európy a Južnej Ameriky. Najrozšírenejším typom je Sevillanas, pôvodne párový skupinový tanec a tradičná zábava na oslavách a sviatkoch v Španielsku. Názov štýlu Alegrías, v preklade veselosť, prezrádza hravú a živú atmosféru a Bulerias je často spájaný s improvizáciou ako speváka, tak aj tanečníka.

Klapot kastanet doprevádzajú svižné melódie valiace sa zo strún gitary.Citové prežívanie, vyplňujúcí hlas speváka vzbudzujú túžbu vrhnúť sa do víru zábavy a zabudnúť tak na starosti všedného dňa . Pokiaľ sa raz ponoríte do rytmu flamenca, rozbúši sa vám srdce pri každej spomienke  na tento tanec lásky a uhrančivých pohľadov. Zostáva len dodať: „Vamos a bailar – poďme si zatancovať.“

Posledné zaujímavosti...

27.07.2012 Jazykové rozvrstvenie krajiny
24.01.2012 Požičovne automobilov
13.05.2011 Pláže a kúpanie

Naposledy v diskussi...

31.12.2011 Dovolenka v Španielsku
13.08.2011 Učte sa španielčinu v Španielsku!

Posledná fotografia...

Carretera
voda a príroda
zátoka
pláž
Ibiza