Španielsko - Zábava

(pages) > > > Zábava

Nočný život

Španielsko je temperamentnou krajinou, ktorej obyvatelia sa vedia baviť. Celý program prebieha v neskorých nočných hodinách. Po večeri, ktorá je najskôr o deviatej, sa ide do baru alebo do nejakého klubu. Na diskotéku sa chodí až po polnoci. Miesto nej si môžete ísť zatancovať napríklad flamenco. Národný španielsky tanec plný vášne a energie, ktorý je krásny a farebný. Flamenco kabarety nájdete vo všetkých rekreačných strediskách. Španieli si užívajú nočný život, ale ráno si radi pospia. Ibiza a Barcelona sú preslávené svojím bujarým nočným životom, ktorý nikdy nekončí. Španieli majú svoje známe motto maňana, ktoré znamená, že čo môžeš, odlož na zajtra. Samozrejme v poslednej dobe je tento výraz už skôr mýtom.

Opera,divadlá, kona

Pokiaľ sa ocitnete v niektorom väčšom meste, kultúrnym zážitkom môže byť návšteva opery. Tú Španieli veľmi uctievajú. Najväčšie opery sú v Madride, Barcelone a Seville. Po divadle môžete navštíviť kino a vidieť niektorý z filmov slávnych španielskych režisérov Pedra Almodóvara alebo Bigasa Luny. Väčšina
zahraničných filmov je dabovaná, niektoré filmy sú v pôvodnom znení s titulkami.

Šport - futbal a býčie zápasy

Ďaľšou láskou Španielov je futbal, vo väčšine barov nechýba televízia práve z dôvodu sledovania zápasov. Futbal je národným športom a súčasťou kultúry.

Od osemdesiatych rokov 20. storočia sa vracia záľuba v  pozorovaní býčich zápasov, kedy sa muž postaví proti býkovi, ktorý bol vychovaný pre arénu. Aj keď nie každý Španiel má tento zvyk v láske, bývajú arény často zaplnené na prasknutie.  Ich priaznivci (aficionados) považujú arénu za miesto tradičnej španielskej kultúry, kde je plno španielského hluku, temperamentu a farebnosti.

Fiestas

Ďaľším populárnym sviatkom sú známe fiestas. Sú to sviatky spojené s jarmokom na tržnici, ohňostrojom, hudbou a karnevalom. Ten je naozajstným kultúrnym zážitkom pre dospelých aj deti, ktoré sa zúčastňujú všetkých akcií od festivalov až po býčie zápasy. Fiestas prebiehajú na rôznych miestach Španielska. Doporučujeme zistiť si miesto konania nejakej fiesty v dobe vášho pobytu v Španielsku.

Barcelona

Deti bude určite lákať zoologická záhrada v Barcelone, ktorá je považovaná za najkrajší zoopark v Európe. Celá Barcelona je mestom s nenapodobiteľnou architektúrou A. Gaudího a mnohými pamiatkami ako je chrám Sagrada Familia. Pokiaľ ste milovníkmi umenia, nemali by ste vynechať návštevu múzea s  obrazmi El Greka, Valázqueze alebo Goyu.

Zábava u mora

Pri mori si môžete vybrať z pestrej škály športov: potápanie, windsurfing, golf, turistika, tenis. Niektoré hotely pre svojich klientov pripravujú program ako sú rôzne večierky, súťaže, ukážky folklóru, aqua aerobic a ďaľšie.

 

Posledné zaujímavosti...

27.07.2012 Jazykové rozvrstvenie krajiny
24.01.2012 Požičovne automobilov
13.05.2011 Pláže a kúpanie

Naposledy v diskussi...

31.12.2011 Dovolenka v Španielsku
13.08.2011 Učte sa španielčinu v Španielsku!

Posledná fotografia...

Carretera
voda a príroda
zátoka
pláž
Ibiza