Španielsko - Východ - Valencia a okolie

(pages) > > > Východ - Valencia a okolie

Valencie je autonómny celok Španielska nachádzajúcí sa na východe Španielska. Je regiónom, kde mali storočia nadvládu moslimovia. Tu sa snúbi umenie stredoveku s modernou architektúrou. Navštíviť môžete veľké množstvo hradov, vo vnútrozemí hory a na juhu pláže ako je Costa Blanca.

Samotné mesto Valencia je tretím najväčším mestom Španielska a leží na Costa del Azahar (Pobrežie pomarančového kvetu). Valenciou preteká rieka Turia, ktorá na mesto prihnala nejednú záplavu. Obyvatelia ju preto v roku 1957 odklonili inam. Valencia bola kedysi celá obohnaná hradbami, ich pozostatkom je dnes brána "Torres de Serranos" zo 14. storočia. Za návštevu rozhodne stojí známa Valencijská tržnica. Naproti nej stojí niekdajšia burza hodvábu LIotja, ktorá je krásnym príkladom gotickej architektúry. Najstarší kostol vo Valencii pochádza z 13. stor. a bol zasvätený sv. Jánovi. Ku katedrále je pripojená osemboká 51m vysoká gotická veža. Po zdolaní jej 207 schodov sa vám naskytne výhľad na celé mesto. Veža má názov Micalet . Centrom mesta je "Plaza del Ayuntamiento", radničné námestie. Ľudia sú zvyknutí hovoriť si tu o všetkom.       

Murcia                 

Provincia Murcia leží na juhovýchode krajiny. Metropolou je mesto, ktoré nesie názov celého regiónu. Slovo murcia je odvodené z latinčiny a  znamená moruša. Tieto stromy boli obchodným artiklom domorodcov a sú potravou priadky morušovej, ktorá produkuje hodváb.                     

Valencia má príjemnú stredomorskú klíma, čo znamená mierne zimy a suché letá.

Posledné zaujímavosti...

27.07.2012 Jazykové rozvrstvenie krajiny
24.01.2012 Požičovne automobilov
13.05.2011 Pláže a kúpanie

Naposledy v diskussi...

31.12.2011 Dovolenka v Španielsku
13.08.2011 Učte sa španielčinu v Španielsku!

Posledná fotografia...

Carretera
voda a príroda
zátoka
pláž
Ibiza