Španielsko - Ibiza a Formentera

(pages) > > > Ibiza a Formentera

Aj Ibiza, tretí najväčší z Baleárskych ostrovov, patrí k obľúbeným turistickým destináciám. Leží na juhovýchod od španielskej pevniny a hlavným mestom je Ibiza, katalánsky Eivissa. Od šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia na nej cestovný ruch len rastie. Na počiatku bol ostrov vyhľadávaný členmi hnutia „hippies“ a preslávený nudistickými plážami. V súčasnosti láka rovnako ako ostatné Baleárske ostrovy krásnou prírodou, morom a prívetivou klímou.

Geografia

Ibiza tvorí so susedným ostrovom Formentera ostrovnú oblasť „Ibiza a Formentera“ a dohromady sú nazývané „Ostrovy borovíc“ (Islas Pitiusas).

Ostrovy sú prevažne hornaté, najvyššou horou je Sa Talaia s 475 m. n. m. Hory plynule nadväzujú na azúrové more s plážami plnými jemného piesku. Ibiza ponúka krásnu, ale drsnú skalnatú krajinu. Dážď tu nie je veľmi častý. Z rastlín tu narazíte na borovice, olivovníky, figy a ďatľovníky.

Zaujímavosti pre turistov

Zo športových aktivít Ibiza ponúka všetky vodné športy, hlavne potápanie a plachtenie. Je tiež preslávená radou festivalov elektronickej hudby. S tým sa  spája aj nočný život, ktorý je na Ibize naozaj bujarý, ostrovné diskotéky patria k tým najlepším vôbec.

Pokiaľ vás láka história tohto ostrova, môžete ísť po stopách Féničanov, ktorí na Baleárskych ostrovoch zanechali svoje stopy a boli jej prvými obyvateľmi stovky rokov pred naším letopočtom. V hlavnom meste (Eivissa) môžete vidieť radu historických pamiatok. Maurské hradby (D'alt Vila), ktoré ohraničujú Staré Mesto, nechal vybudovať Filip II. a od roku 1999 sú na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Cestovný ruch na ostrove hrá prím a tvorí 98% ekonomiky. To dokazuje veľký počet hotelov, barov, reštaurácií a malých obchodíkov. Miestni ľudia si turistov vážia a sú veľmi prívetiví.

Posledné zaujímavosti...

27.07.2012 Jazykové rozvrstvenie krajiny
24.01.2012 Požičovne automobilov
13.05.2011 Pláže a kúpanie

Naposledy v diskussi...

31.12.2011 Dovolenka v Španielsku
13.08.2011 Učte sa španielčinu v Španielsku!

Posledná fotografia...

Carretera
voda a príroda
zátoka
pláž
Ibiza