Španielsko - Baleárské ostrovy

(pages) > > > Baleárské ostrovy

Baleárske ostrovy (Islas Baleares) sa nachádzajú na západe Stredozemného mora na východ od Španielska. Sú tvorené vlastnými Baleármi, čo  sú ostrovy Mallorca, Menorca a ďaľšie menšie ostrovy ako Cabrera; ďálej sú tvorené Pytyuskými ostrovmi Ibizou, Formenterou a niekoľkými ďaľšími.

Najväčším ostrovom je Mallorca. Ostrovy patria k najobľúbenejším destináciám na dovolenku strávenú pri priezračnom mori a zlatom slnku. Každý rok ich navštívia státisíce turistov. Súostrovie má celkom 500 000 obyvateľov väčšinou katalánskeho pôvodu. Všade sa dohovoríte španielsky, samozrejme, že sa miestni obyvatelia medzi sebou rozprávajú katalánskym dialektom.

Úradným jazykom je španielčina a katalánčina. Centrom Baleárskych ostrovov je Palma de Mallorca, pôvabné miesto, kde sa oplatí vidieť mnoho historických pamiatok, kostolov a múzeí. K vycestovaniu vám stačí len platný preukaz totožnosti. Pre celé Stredomorie je typická siesta približne medzi 13. – 16. hod, kedy bývajú niektoré obchody a predovšetkým úrady zatvorené.

Baleárské ostrovy na Travelon.sk

Posledné zaujímavosti...

27.07.2012 Jazykové rozvrstvenie krajiny
24.01.2012 Požičovne automobilov
13.05.2011 Pláže a kúpanie

Naposledy v diskussi...

31.12.2011 Dovolenka v Španielsku
13.08.2011 Učte sa španielčinu v Španielsku!

Posledná fotografia...

Carretera
voda a príroda
zátoka
pláž
Ibiza